Odkurzacze - Challenge Up

Odkurzacze

Wraz z coraz bardziej rutynową rutyną posiadanie odkurzacza ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania domu w czystości. Aby pomóc Ci wybrać najlepszy dla Ciebie, przygotowaliśmy przewodnik, jak wybrać idealny odkurzacz. Tutaj znajdziesz podstawowe wskazówki i szczegóły dotyczące tego wyboru. Mówimy o najbardziej odpowiednich odkurzaczach dla osób z problemami oddechowymi, modelami konwencjonalnymi i pionowymi, a nawet odkurzaczami, które ssą wodę. To musi. I nie zatrzymuj się tam! Zajmujemy również 10 najlepszych odkurzaczy na rynku.

Więc łatwo będzie wybrać najlepszy dla ciebie, prawda? Więc sprawdź to! Technologia zastosowana w odkurzaczach zmienia się każdego dnia, co sprawia, że potrzeby czyszczenia domu są bardziej efektywne. Jednak zanim zaczniesz kupować odkurzacz, musisz wiedzieć, co oceniać. Sprawdź poniższe tematy i pozostań w środku. Istnieją dwa główne typy odkurzaczy: konwencjonalne i pionowe. Oto zalety i wady każdego typu i wybierz odpowiedni dla siebie.

Wśród konwencjonalnych odkurzaczy dostępnych na rynku są te, które zbierają tylko pył i te, które mogą zbierać kurz i wodę. Na modelach, które wysysają wodę, porozmawiamy o tym później.

Na tych, którzy tylko ssą proszek, ważne jest, aby być bardziej wydajnymi, mocnymi, trwałymi i stosować różne dysze do różnych rodzajów czyszczenia. Ponadto niektóre modele mają bardzo duży kolektor pyłu, ponad 2 L, co zapobiega ciągłym zatrzymaniom opróżniania kolektora. To sprawia, że czyszczenie jest znacznie łatwiejsze w tych dniach, kiedy planujesz zrobić kompletne sprzątanie w każdym pokoju w domu! Trzeba jednak mieć oko, ponieważ są też modele z małymi muszlami.

Typy odkurzaczy dostępnych na rynku:

W konwencjonalnych modelach konieczne jest również sprawdzenie ciężaru urządzenia, zwłaszcza jeśli trzeba z nim wchodzić po schodach. Modele powyżej 3 funtów mogą skończyć się męczącym czyszczeniem! Jedną z Polecany odkurzacz samochodowy największych zalet odkurzacza pionowego jest to, że nie trzeba go montować do użytku, wystarczy wyjąć go z szafki lub obszaru obsługi, podłączyć i używać. Ponadto są bardzo lekkie, a niektóre marki oferują kompaktowe modele, które można odłączyć od pionowego kabla i działać jako przenośny, samochodowy i mobilny odkurzacz.

Można również znaleźć modele pionowe do akumulatora, które są jeszcze bardziej przenośne i łatwe w użyciu w dowolnym miejscu, nawet jeśli w pobliżu nie ma gniazdka. Jednak moc ssania tych modeli jest zazwyczaj niższa i zawsze istnieje ryzyko wyczerpania się baterii w trakcie czyszczenia. Dlatego są one wskazane tylko do drobnego czyszczenia, takiego jak zbieranie okruchów po posiłku. Chociaż istnieją dość mocne modele pionowe, odkurzacze pionowe generalnie mają mniejszą moc ssania niż konwencjonalne odkurzacze.

  • Odkurzacz automatyczny (robot sprzątający)

Odkurzacz automatyczny (robot sprzątający)

Ponadto, ponieważ są mniejsze, twój zbiornik odkurzacz automatyczny musi być czyszczony częściej. Jeśli Twój dom jest mały lub potrzebujesz modelu jokera do czyszczenia samochodu, wolisz modele pionowe. W odkurzaczach są trzy rodzaje kolektorów odpadów: jednorazowy worek, zmywalny worek i plastikowy pojemnik, który nie używa torby.

Jednorazowy worek jest wykonany z papieru i za każdym razem, gdy jest pełny, należy go zastąpić nowym, co oznacza, że będziesz miał dodatkowe wydatki z uzupełnieniem.

Ponadto nie zawsze łatwo jest znaleźć torbę kompatybilną z odkurzaczem. Zmywalne torby są wykonane z tkaniny i należy je regularnie myć, aby zapewnić prawidłowe działanie odkurzacza. Opróżnianie robot sprzątający i ich po napełnieniu jest zadaniem, które wymaga wielkiej staranności, aby nie rozprzestrzeniać ponownie kurzu w powietrzu.

  • Odkurzacz bezprzewodowy (pionowy)

Z biegiem czasu torba robi się ranking odkurzaczy bezprzewodowych ciemna, tak jak w przypadku ściereczki podłogowej, a pozostawianie jej w czystości staje się coraz trudniejsze. Najbardziej praktycznym i przyjętym formatem w większości nowoczesnych model odkurzacz bezprzewodowy i jest odkurzacz bez kolektora worka. Przechowuje kurz w plastikowym zlewie, który może być wyjmowany lub nie.

W tych urządzeniach opróżnianie pojemnika jest znacznie szybsze, czystsze i bardziej praktyczne. Więc jesteśmy najlepszym wyborem! Niezależnie od mocy urządzenia, im pełniejszy jest odpylacz, tym niższa moc ssania odkurzacza. Dlatego wybór odkurzacza o wydajności odpowiedniej do odpylania jest niezbędny, co zapobiegnie częstemu opróżnianiu pojemnika na kurz. Jeśli twój dom jest mały lub używasz odkurzacza tylko do małych prac porządkowych, model o pojemności do 1 litra będzie Ci odpowiadał. Modele od 1L do 2L spotkają osoby, które używają odkurzacza w kilku pokojach lub tych, którzy zamiatają dom przed odkurzaniem.

Jeśli Twój dom jest duży i używasz odkurzacza jako podstawowej metody zbierania kurzu, wybierz modele o pojemności 2 litrów lub więcej. Nie tylko pojemność magazynowania brudu powinna być oceniana w zależności od wielkości domu, kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest zasięg, czyli obszar, w którym odkurzacz pionowy sięga bez konieczności wymiany gniazdka . W tym celu konieczne jest sprawdzenie długości przewodu elektrycznego i węża, oba są bardzo różne w zależności od modelu. Aby ocenić zakres, ważne jest, aby być świadomym informacji, które przynosi opakowanie lub instrukcja.

Odkurzacz piorący

Niektóre marki wskazują „zasięg” w metrach w modelu konwencjonalnym. W tych przypadkach odkurzacz piorący rozważa sumę rozmiaru przewodu elektrycznego plus rozmiar węża. Inne przynoszą tylko „rozmiar drutu”, to znaczy rozmiar węża nie został jeszcze uwzględniony. Oznacza to, że na przykład urządzenie, które wskazuje „zasięg” 5 m, pokrywa obszar nieco mniejszy niż inny konwencjonalny model, który wskazuje „rozmiar drutu” wynoszący 5 m, ponieważ ten nadal liczy się na przedłużeniu węża.

Odkurzacz piorącyJednak w modelach pionowych, które nie mają węża, martw się tylko o rozmiar drutu. Oceniaj dobrze, ponieważ oznacza to większą sprawność w czyszczeniu. HEPA jest amerykańskim akronimem oznaczającym „Wysoka skuteczność zatrzymywania cząstek stałych”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „wysoką wydajność w separacji cząstek”. Jest to technologia stosowana nawet w klimatyzowanych szpitalach, aby utrzymać czystość otaczającego powietrza.

Wiele marek odkurzacz piorący dostępnych na rynku oferuje modele odkurzaczy o różnych rozmiarach i cenach, które liczą filtr HEPA w wylocie powietrza, zapobiegając przedostawaniu się drobnych cząstek zasysanego pyłu do środowiska. Więcej ochrony dla osób cierpiących na alergie lub problemy z oddychaniem. Filtr eliminuje 99,9% zanieczyszczeń i roztoczy. Ale nie zapominaj: aby zapewnić prawidłowe działanie filtra HEPA, należy go okresowo zmieniać.

  • Odkurzacz bezworkowy

Podobnie jak jednorazowy worek, HEPA można znaleźć w sklepach z akcesoriami. Jest to dodatkowy wydatek, ale warto zainwestować w ochronę zdrowia przed rodziną. Wśród odmian oferowanych w konwencjonalnych modelach odkurzacz bezworkowy są takie, które oprócz odpadów stałych zasysają ciecze i mokry brud, są tak zwanymi odkurzaczami „wodnymi i pyłowymi”.

Zwykle są to duże urządzenia o większej pojemności i dlatego, pomimo korzyści, zajmują więcej miejsca i są cięższe. Dlatego funkcjonalność jest wskazana tylko wtedy, gdy trzeba przyspieszyć czyszczenie obszarów, które są zwykle myte, takich jak kuchnia, łazienka, podwórka i balkony.

  • Odkurzacz przemysłowy

Ponadto mogą być również używane do odblokowywania zlewów i odpływów. Kolejną zaletą jest to, że jeśli zebrana woda nie jest bardzo brudna, można ją ponownie wykorzystać do mycia innych pomieszczeń. Środowisko jest wdzięczne! Odkurzacz przemysłowy jest sprzymierzeńcem w sprzątaniu domu, który może i powinien być używany w całym domu, nawet na lodówce!

Odkurzacz przemysłowy

Zazwyczaj urządzenia są dostarczane z różnymi rodzajami akcesoriów, takimi jak dysze i przedłużacze. Pod meblami znajdują się własne dysze, do odkurzania tapicerki, do czyszczenia mebli, do rogów i wielu innych. Oceń swoje potrzeby i upewnij się, że odkurzacz pasuje do typu dyszy, którego potrzebujesz. Wątpliwości, im więcej ust, tym lepiej.

Rury przedłużające są dostarczane tylko z konwencjonalnymi modelami i będą przydatne tylko wtedy, gdy trzeba odkurzyć duże pomieszczenia lub trzeba dosięgnąć sufitu.

Istnieją również urządzenia z funkcją nadmuchiwania, które mogą być przydatne między innymi do czyszczenia klawiatur, oświetlenia grilli, napełniania balonów lub dmuchanych materacy. W modelach pionowych przegubowe urządzenia ułatwiają dostęp do najtrudniejszych obszarów. Widziałeś, że aby wybrać idealny odkurzacz przemysłowy do domu, powinieneś wziąć pod uwagę wielkość przestrzeni, częstotliwość użytkowania, kto będzie jej używał, a nawet zdrowie i rodzinę.

  • Odkurzacz samochodowy

Oceń dobrze, jakie są Twoje potrzeby i priorytety. Z poradami i listami najlepszych odkurzaczy dostępnych na rynku powyżej. Podczas wyszukiwania odkurzacz samochodowy w sklepach internetowych nie musisz się skupiać tylko na cenie i znaleźć mylące informacje techniczne. Teraz wiesz dokładnie, jakie szczegóły powinieneś zauważyć.

Wybierz jeden z modeli w naszym rankingu i spraw, aby Twój dom był czysty, piękny i zdrowy! Dla tych, którzy mają wiele dywanów, zasłon, a zwłaszcza zwierząt domowych, korzystanie z odkurzacza ma kluczowe znaczenie. Jednak przy tak wielu markach i modelach na rynku wybór idealnego sprzętu jest zwykle skomplikowanym zadaniem i kiedy pojawiają się wątpliwości: jaki odkurzacz samochodowy kupić?

Jaki jest najlepszy odkurzacz do czyszczenia samochodów?

Który model jest wskazany do eliminacji roztoczy? Aby odpowiedzieć na wszystkie te pytania i móc dokonać udanego zakupu, ważne jest przeanalizowanie lokalizacji, w której będzie on używany. W przypadku dużych przestrzeni będzie potrzebna bardziej solidna wersja. Odkurzacz pionowy: znany również jako miotła elektryczna, ten model jest bardzo praktyczny, ponieważ symuluje miotłę, ale przy mniejszym wysiłku fizycznym.

Odkurzacz ręczny

W przeciwieństwie do konwencjonalnej miotły, nie wymaga ona tylu przejść, aby wykonać czyszczenie. Ponadto niektóre modele odkurzacz ręczny mają wersję 2 w 1, która po odłączeniu przekształca się w odkurzacz ręczny, idealny do odkurzania kanap, dywanów i tapicerki samochodowej. Nadaje się do małych pomieszczeń, takich jak domy i mieszkania o powierzchni do 80 metrów kwadratowych, ponieważ nie ma torby, która przechowuje śmieci, ponieważ jest mniejszy

w porównaniu do innych modeli. Konwencjonalny odkurzacz: ten typ odkurzacza poziomego jest najbardziej popularny i dlatego ma większą różnorodność na rynku. Nadają się do czyszczenia tapicerki, zasłon, dywanów i podłóg w domach średniej wielkości. Jednak w tym formacie istnieją dwa różne typy: z torbą i bez worka. Modele odkurzacz ręczny z torbą są idealne dla osób z alergią, ponieważ w celu opróżnienia zbiornika nie będzie kontaktu z brudem. Jednak modele te nie pobierają wody.

Odkurzacz wodny

Odkurzacze bezworkowe są praktyczne tylko dzięki odkurzaniu płynów i nie ma potrzeby kupowania toreb jednorazowych. Odkurzacz wodny i woda: ten typ odkurzacza nadaje się do dużych przestrzeni, a także jest bardziej wydajny, mają funkcję zasysania wody. Idealny do domów o dużym podwórku. Są również bardzo przydatne do czyszczenia dywanów i tapicerki.

Mogą ssać wodę i przyspieszyć proces suszenia. Ponadto niektóre modele mają funkcję nadmuchiwania, która pomaga na przykład w czyszczeniu arkuszy. Przenośny odkurzacz: lepiej znany jako odkurzacz samochodowy , model odkurzacz wodny ten jest idealny do małych miejsc, do których nie dociera konwencjonalna ręka lub modele.

Wykonuje dobrą robotę przy tapicerce samochodowej, szufladach i innych rodzajach szybkiego czyszczenia. Ma również tę zaletę, że jest bardziej produktem, a dzięki niewielkim rozmiarom można go łatwiej zapisywać.

Profesjonalny odkurzacz: są one przeznaczone do dużych przestrzeni i do czyszczenia firm, na przykład, gdy odbywa się to bardzo często. Są to również modele wskazane do użytku profesjonalnego. Mają więcej mocy, większe zbiorniki i dysze, oprócz bardziej rozległego drutu energetycznego, co pozwala na większą lokomocję. Czy widziałeś, jak odkurzacz jest praktycznym i wszechstronnym produktem? Dlatego stał się niezbędnym elementem w każdym miejscu zamieszkania. Odkurzacze pomagają zapobiegać chorobom alergicznym i wszelkim innym uszkodzeniom spowodowanym obecnością kurzu.